Slovenija, čas je za diktaturo

Vendar pa je pomembno razumeti tudi tveganja, ki jih prinaša diktatura. Čeprav avtoritarni režimi lahko ponudijo kratkoročne rešitve in stabilnost, dolgoročno prinašajo resne posledice, kot so kršenje človekovih pravic, omejevanje svobode govora, zloraba moči in popolna odsotnost politične svobode. Diktature pogosto vodijo v represijo, kjer so drugačna mnenja utišana, kritika vlade kaznovana, in kjer vlada popoln nadzor nad življenjem državljanov.
V Sloveniji je kljub vsem trenutnim težavam še vedno ključnega pomena, da se ohranijo demokratične vrednote in procesi. Pot do izboljšanja stanja v državi ne vodi skozi opustitev demokracije, temveč skozi njeno krepitev. Potrebujemo odgovorne in sposobne voditelje, ki bodo znali prisluhniti ljudem, in reševati težave znotraj okvirov demokracije in pravne države.
Da bi se izognili nevarnostim, ki jih prinaša diktatura, je nujno okrepiti zaupanje med državljani in njihovimi predstavniki. To lahko dosežemo le s transparentnostjo, odgovornostjo in resnično zavezanostjo k izboljšanju življenjskih pogojev za vse državljane. Slovenija potrebuje voditelje, ki so pripravljeni sprejeti težke odločitve v korist ljudi, ne pa le v korist političnih elit.
Zdaj, ko smo podrobneje preučili trenutne razmere v Sloveniji, postane jasno, da imamo v naši državi pravzaprav opravka z diktaturo političnih strank. Te stranke zavestno skrbijo, da na oblast ne bi prišel kak pameten in neodvisen človek, ki bi lahko resnično spremenil stvari na bolje. Ni čudno, da ljudje vse pogosteje govorijo: “Saj je vseeno, kdo pride na oblast, saj so tako vsi enaki”, kar je glede na dejstva resnično očitno. Ta občutek brezizhodnosti in apatičnosti se širi med državljani, ki se počutijo kot talci političnih strank, ki ne delajo v njihovem interesu.
Ali to res pomeni, da bomo še naprej čakali leta in leta, da se politične elite NAUČIJO DELATI in vladati na način, ki bi koristil vsem državljanom, ne le vladajočim in njihovim hlapcem? Ali bomo še naprej žrtve sistema, ki ga obvladujejo “strici iz ozadja”, katerih edini interes je ohranjanje lastne moči, ne glede na to, kaj to pomeni za narod? Večina teh politikov se tolče po prsih in trdi, da delajo za narod in se borijo za demokracijo, v resnici pa se večina bori samo zase. Nad nami izvajajo hinavsko demokracijo, kar bi lahko po domače poimenovali lepo zapakirano diktaturo.
Ampak poglejmo širše. Kaj bi se zgodilo, če bi danes v Sloveniji nek sposoben podjetnik, ki ima vizijo, znanje, izkušnje in številne druge lastnosti, ki so ključne za kvalitetno vodenje države, želel kandidirati za predsednika vlade? Realnost je takšna, da bi bila to praktično “misija nemogoče”. Politični sistem je namreč izrecno zasnovan tako, da izključuje vsakogar, ki ni del uveljavljenih političnih strank ali nima njihovega blagoslova. To pomeni, da osebe, ki imajo potencial resnično izboljšati državo, ne morejo priti do politične moči, ker je sistem že v izhodišču ustvarjen za zaščito interesov obstoječih elit.
Če se slej ko prej ne zgodi sprememba in ne pride do prave prenove političnega sistema, Slovenijo čaka resna nevarnost.
V naslednjih 10 letih lahko pride do bankrota, in postali bomo KOLONIJA velikih evropskih držav. Že zdaj smo na robu tega, saj so tujci že pokupili približno polovico Slovenije, tako zemljišča kot podjetja. Ko bo delež v lasti tujcev dosegel 80 %, bodo začeli diktirati naše življenje – od vere, uporabe jezika do vzgoje otrok, ki BOJO PRISTALI V ROKAH LGBT !
In če ne bomo ukrepali, bomo čez 100 let Slovenci postali podobni Indijancem v ZDA – omejeni na rezervate po Sloveniji in okolici, ali pa celo prikazani kot redka bitja v kakšnem živalskem vrtu.
Najbolj ironično pa bo to, da nam bodo lahko vsi rekli, da smo demokratično pristali na to usodo. Rekli bodo: “SAJ STE IMELI PARLAMENT, in tam so vse sprejeli. KAJ SEDAJ JOKATE? IMELI STE MOŽNOST, DA TO SPREMENITE, PA NISTE. KDO VAM JE KRIV?”
Vse to se nam bo seveda zgodilo, če bodo v Sloveniji še naprej vladali levičarji.
Zato je nujno, da ukrepamo PO HITREM POSTOPKU in preprečimo, da bi se Golob ali kateri koli drug levičarski voditelj ponovno povzpel na oblast.
Potrebno je narediti korenite spremembe, ki bodo zagotovile, da levičarji nikoli več ne pridejo na oblast in da Golob ostane zadnji levičarski predsednik vlade v Sloveniji.
To nas pripelje do vprašanja, zakaj menim, da Slovenija potrebuje “malega diktatorja”, ki bi naredil red. Pregledal sem vse možne opcije in prišel do zanimivega zaključka: politične stranke so celoten volilni sistem in preostalo zakonodajo priredile tako, da nihče, ki ni njihov, ali pa nima njihovega blagoslova, ne more postati predsednik vlade. To pomeni, da ne glede na to, koliko je posameznik sposoben, brez podpore strank ne more uspeti. Sistem je zasnovan tako, da ohranja status quo in preprečuje vstop novih, potencialno uspešnih in neodvisnih kandidatov.
Če želimo presekati ta začarani krog, je morda res potrebno razmisliti o radikalnih spremembah. Potrebujemo nekoga, ki bi bil dovolj odločen in neodvisen, da bi lahko preoblikoval sistem od znotraj. Vendar pa se moramo zavedati tudi tveganj, ki jih prinaša takšen pristop.
Kljub vsemu pa se zdi, da je edina pot naprej ta, da se osvobodimo diktature političnih strank in omogočimo resnično demokratične volitve, kjer bodo imeli možnost kandidirati in zmagati tudi sposobni ljudje zunaj političnih struktur.
Če želimo zagotoviti boljšo prihodnost za Slovenijo, moramo biti pripravljeni sprejeti težke odločitve in tvegati za spremembo. Potrebujemo politiko, ki bo delovala v interesu vseh državljanov, ne le ozkih interesnih skupin, ki trenutno obvladujejo oblast.
In morda je edina pot do tega prav ta, da prepoznamo potrebo po voditelju, ki bo dovolj močan, da pretrga vezi s preteklostjo in postavi temelje za novo Slovenijo, kjer bodo vrednote svobode, pravičnosti in enakosti ponovno zaživele. nazaj
naprej
Jan 03, 2025