Slovenija, čas je za diktaturo

Korupcija je resnično rak rana vsake vlade, zlasti pa tistih, ki izhajajo iz socialističnih režimov ali delujejo v t.i. “banana” republikah.
Ta bolezen razžira temelje družbe, spodkopava zaupanje državljanov v institucije, ter povzroča, da se bogastvo in moč koncentrirata v rokah peščice elit, medtem ko večina prebivalstva trpi. V Sloveniji, kljub številnim obljubam vseh vlad, da bodo iztrebile korupcijo, rezultati ostajajo klavrni.
Kako torej preprečiti korupcijo in vzpostaviti pravično družbo?
Čeprav morda ni univerzalne formule, obstajajo rešitve, ki bi lahko prinesle korenite spremembe – vendar le v sistemu, kjer vlada močan red, morda celo v obliki diktature, kot jo predlagam.
Najprej moramo razumeti, da se korupcija v Sloveniji ne pojavlja zgolj posamično, ampak da gre za sistemski problem.
Vsaka vlada, ne glede na politično usmeritev, je obljubljala, da bo omejila ali izkoreninila korupcijo, vendar brez pravega uspeha. Problem je večplasten, a eden izmed ključnih dejavnikov sta preferenčni volilni sistem in zakonodaja, ki je zapletena, nejasna in pogosto zasnovana tako, da omogoča politične in gospodarske manipulacije. Koliko primerov korupcije smo imeli v Sloveniji v zadnjih 33 letih? Številne. Koliko obsojenih? Skoraj nič.
Sistemski primeri korupcije v Sloveniji
Spomnimo se primera TEŠ 6, enega največjih gospodarskih projektov v državi, ki se že leta vleče po sodiščih, brez jasnih odgovorov o tem, kdo je kriv in koliko je bilo pokradenega. Gradnja slovenskih avtocest je še en primer, kjer se govori o izginotju stotin milijonov evrov v žepe izvajalcev, direktorjev in politikov, namesto da bi bili porabljeni za gradnjo infrastrukture. Železniška infrastruktura je podobna zgodba, kjer so ljudje z notranjimi povezavami prejemali denar v kuvertah v zameno za dobičkonosne pogodbe.
Stožice, Klinični center, Drugi tir – vsi ti projekti so bili finančno izčrpani, denar pa je izginil v neznano, brez kakršnekoli odgovornosti.
Zakaj je to pomembno? Ker so to ne samo ekonomski zločini, ampak tudi moralni zločini proti ljudem, ki so zaupali v sistem in ga financirali.
To je denar, ki bi lahko bil porabljen za izboljšanje javnega zdravstva, izobraževanja, socialne varnosti, pa namesto tega polni žepe peščice posameznikov, medtem ko država tone v dolgove.
Če bi sešteli vse te kraje, bi hitro ugotovili, da znaša znesek približno toliko, kot je celoten javni dolg Slovenije – to pomeni, da bi lahko bila država brez dolgov, če bi ta denar ostal v javnih blagajnah.
Močna vlada in protikorupcijska pogodba
V takšni situaciji bi bila potrebna močna vlada, ki bi takoj uvedla red.
Vsi javni uslužbenci, vključno s tistimi v državnih podjetjih in institucijah, ki so kakorkoli povezane z vlado, bi morali podpisati protikorupcijsko pogodbo.
Ta pogodba bi bila nepopustljiva: stroge denarne kazni (od 5.000 do 1 milijon evrov) ter zaporne kazni (od enega do 20 let), skupaj z možnostjo zaplembe vsega premoženja, pridobljenega na nepošten način. Kazni bi se morale, brez izjeme izvajati, brez milosti.
Imam idejo , da bi za take kriminalce ( bivše in nove ) , bilo dobro od Hrvaške Najeti , ali celo odkupiti GOLI OTOK. nazaj
naprej
MORDA VAS ZANIMA TUDI:
Jan 03, 2025