Članek

Slovenija, čas je za diktaturo

36. DIKTATURA BI MORALA BITI ZAČASNA, Z JASNIM NAČRTOM VRNITVE K DEMOKRATIČNIM PROCESOM, KO SE VZPOSTAVI RED IN STABILNOST

USODA DRŽAVE JE V VAŠIH ROKAH!

Objavljeno Jan 03, 2025

Zakaj je ta diktatura oziroma vzpostavitev reda potrebna, sem že podrobno razložil v zgornjih točkah.Vseeno je pomembno poudariti, da bi takšna diktatura morala biti le začasna.

Ko bi enkrat vzpostavili red in zagotovili, da je država postavljena na trdnih temeljih, bi se lahko začel postopek vrnitve k parlamentarni demokraciji.

Ta demokracija bi bila prava demokracija, kjer bi gospodarstvo in blaginja državljanov stali v ospredju, ne pa strankarska politika in ideološke delitve.

To je mogoče doseči samo tako, da ljudje neposredno odločajo o o vsakem zakonu in ukrepu posebej, tako na lokalni kot na državni ravni, in ne prek “predstavnikov ljudstva” v parlamentu, ki delujejo v interesu tistih, ki so plačali njihovo volilno kampanjo.

Dejstvo je, da smo mi iz komunistične diktature prehitro in nepremišljeno skočili v republiko, ki omogočila, da so se iste osebe, ki so zavozile Jugoslavijo, vrnile na politično sceno v “demokratični” preobleki. To, kar imamo zdaj, ni demokracija, ampak diktatura strank, ki skrbijo samo za lastne interese, in kjer politične elite nadzirajo vsak vidik našega življenja.

Namesto tega potrebujemo pošteno diktaturo, ki bo vse te zavožene poti usmerila v eno skupno smer – tisto, kjer ne bomo več razpravljali o levih in desnih, ampak o skupnem napredku družbe.

Prehodna faza k zreli demokraciji

Po mojem mnenju (in upam, da je tudi po vašem) smo trenutno v fazi, kjer se je pokazalo, da še nismo zreli za pravo demokracijo. Potrebujemo čas, da se razvijemo in dozorimo kot demokratična družba. Vse države, ki nas obkrožajo in so že desetletja ali celo stoletja v kapitalizmu, so potrebovale čas, da so prišle do tega, kar uživajo danes.

Tudi one so šle skozi procese diktatur ali močnih voditeljev, preden so se razvile v stabilne in uspešne države.

Žal nobena od njih – z izjemo Švice – ni demokracija, ampak so vse republike in s tem dovzetne za korupcijo.

Naša soseda Avstrija je odličen primer tega procesa.

Zgodovina Avstrije nam kaže, kako pomemben je bil močan voditelj za njen razvoj. Spomnimo se naše skupne cesarice Marije Terezije, ki je vladala s trdo roko, vendar je s svojimi reformami odpravila fevdalizem, uvedla obvezno šolanje otrok in postavila temelje za modernizacijo države. Danes Avstrija uživa stabilno in kakovostno življenje, a tudi njihov sistem ni popoln.

Če sledimo takšnemu modelu, bi lahko Slovenija v približno desetih letih, ob pravilnem vodenju, vsaj dohitela Avstrijo.


reverse button nazaj blue circle naprej play button


MORDA VAS ZANIMA TUDI:

Paywall post locked

Celotna vsebina je na voljo le plačnikom

#Slovenija #Demokracija #Parlament #Red #Diktatura #Kapitalizem #Republika #Stabilnost #parlament #Avstrija #Blaginja #Gospodarstvo #slovenija #MarijaTerezija #ParlamentarnaDemokracija #StrankarskaPolitika #IdeoloskeDelitve #KomunisticnaDiktatura #MarjanVukosav